Депутатите успяха да стигнат до работните си места необезпокоявано,въпреки протестът и заканите за обсада на сградата.
Те влязоха в Народното събрание на фона на скандирания и викове "Оставка", не се стигна до напрежение.
Голяма част от депутатите избраха да влязат през страничен вход, а не през централния.
Без проблеми парламентът събра кворум още от първата регистрация за началото на днешното пленарно заседание. В зала се регистрираха 127 народни представители. Депутатите от ДПС отново участваха в регистрацията.
Само БСП отказа регистрация, депутатите обявиха , че ще участват в протеста навън.
Полицията проверява периметъра на протеста, включително парка пред Народния театър.
От СДВР обявиха, че на различни места са открити метални тръби, чували с камъни и стъклени бутилки, дървени пръти, 2 ножа, бойна прашка, 5-литрова туба с неустановена течност с остра миризма.
При обход на района е намерена и чанта, пълна с бутилки с течности с различен цвят и остра миризма.
Огледите и проверките продължават, заявиха от СДВР..