Сензация: Саудитска Арабия победи Аржентина

Саудитска Арабия поднесе огромна изненада побеждавайки Аржентина с 2:1 в група "С" на Световното първенство в Катар.

С три отменени аржентински гола!

В 8 минути от мача Лионел Меси успя да реализира, след като бе отсъдена дузпа с помощта на видеоасистент рефера (ВАР).

До края на първото полувреме Аржентина вкара още три гола - един Меси и два Лаутаро Мартинес, но и трите бяха отменени след намесата на ВАР заради минимални засади.

В началото на втората част Саудитска Арабия нанесе своя удар в рамките на пет минути. Салех ал Шехри изравни 1:1 в 48-ата минута. В 53-ата, след като преодоля четирима защитници Салем ал Даусари вкара втори гол за тима на Саудитска Арабия.

До края на мача атаките на Аржентина бяха доста хаотични и не доведоха до нищо, въпреки 15-те минути добавено време, коментират спортните сайтове.