Има седем-осем водещи кандидати за ваксина за новия коронавирус и работата по тях е ускорена. ,
Това заяви генералният директор на СЗО Тедрос Гебрейесус, предаде АП. На видеобрифинг на Икономическия и социален съвет на ООН Гебрейесус каза, че преди два месеца се е смятало, че произвеждането на ваксина за новия коронавирус ще отнеме 12 до 18 месеца. По думите му усилието е ускорено с помощта на сумата от 7,4 милиарда евро, които бяха обещани преди седмица от лидерите на 40 държави, организации и банки за изследвания, лечение и тестове.
Според него тази сума няма да бъде достатъчна и ще бъдат необходими още средства както за производството на ваксина, така и за произвеждането на достатъчно бройки за всички.
Генералният директор на Международната организация на труда Гай Райдър каза, че 305 милиона работни места на пълен работен ден ще бъдат загубени по света през второто тримесечие на годината, което приключва на 30 юни. За сравнение той посочи, че веднага след финансовата криза през 2008-2009 г. са били загубени само 22 милиона работни места.
