
Кметът на София Васил Терзиев е поканил днес лидерите на политическите сили в Столичния общински съвет.
Терзиев очаква да се срещне с лидерите на ГЕРБ - СДС, БСП, "Възраждане", ИТН, коалиция КОД и ВМРО.
Единствено от коалиция КОД е потвърдено, че ще бъде уважена поканата на кмета, обяви новият кмет за БНР.
"Ще се радваме да се видим с Вили Лилков и останалите им общински съветници, които проявиха желание да си поговорим за темите за София, и надяваме се, и някои от другите партии да се отзоват и да проявят отговорност към нуждите на София", каза Терзиев.
Общинските съветници на ПП-ДБ и "Спаси София"са 23-ма и нямат нужното мнозинство за взимане на решения. Опитът да изберат председател на СОС се провали миналата седмица.
"Няма са отидем на срещата. Имаме информация, че Васил Терзиев вече е водил разговори с Корнелия Нинова", каза бившият председател на СОС от ГЕРБ Георги Георгиев. "Снощи депутатът Георги Свиленски обясни, че ще отидат на преговори, защото общинските съветници нямало да отидат. Очевидно текат пазарлъци и ние няма да участваме в такива договорки, каза още той.