Цвети Пиронкова отпадна след страхотна игра

Най-добрата българска тенисистка Цветана Пиронкова отпадна от Откритото първенство на САЩ, след като на ¼-финалите загуби от бившата №1 Серина Уилямс с 1:2 сета . Цвети игра страхотно и спечели първия сет, но опитът и класата на Уилямс отново я измъкнаха и я доведоха до успех.

Българката отново показа много интелигентна и красива игра, която ѝ спечели много комплименти от коментиращата срещата легендарна шампионка Крис Евърт. В първия сет Пиронкова надигра категорично носителката на 23 титли от Големия шлем , но опитът на Серина Уилямс все пак победи.

Въпреки загубата Пиронкова си тръгва от Ню Йорк достойно , след като сътвори една от сензациите в съвременната история на Откритото първенство на САЩ -коментират специалистите.

А ние ще очакваме с оптимизъм и интерес наближаващия Ролан Гарос, в който българката ще участва .